Skip to main content

V České republice existuje pro mnoho podnikatelů zlatý střed, kdy chtějí fakturovat takové množství, které jim zajistí nejnižší možné odvody na sociální pojištění. Víte, jaká je tato částka?

Pokud jste samostatní podnikatel, jistě vám není cizí pojem „minimální odvody na sociální pojištění“. Pro mnohé je to klíčová položka, která může výrazně ovlivnit měsíční cashflow a celkovou rentabilitu podnikání.

Maximální fakturovaná částka 560 000 Kč

V roce 2023 je magické číslo, které byste měli mít na paměti, 560 000 Kč. To znamená, že pokud v průběhu roku fakturujete částky do této hranice, můžete dosáhnout nejnižších možných odvodů na sociální pojištění. Samozřejmě to neznamená, že nemůžete fakturovat více, ale pokud chcete minimalizovat své odvody, je dobré mít toto číslo na paměti.

Proč je tato hranice důležitá?

Sociální pojištění je složeno z několika částí a výše odvodů se mění v závislosti na vašem příjmu. Při nižších příjmech můžete mít nárok na snížené odvody, což může výrazně snížit vaše měsíční náklady. Na druhou stranu, pokud překročíte určitou hranici, může se výše vašich odvodů zvýšit.

Závěrem

Ať už jste začínající podnikatel nebo máte za sebou několik let v oboru, je důležité znát možnosti, jak optimalizovat své finanční toky a minimalizovat náklady. 560 000 Kč je částka, kterou byste měli mít na paměti v roce 2023, pokud chcete minimalizovat své odvody na sociální pojištění.

Pokud máte další otázky nebo potřebujete konzultaci ohledně vašeho podnikání, neváhejte nás kontaktovat. Tým Účetní na 1 s.r.o. je zde pro vás!

Poznámka: Vždy doporučujeme konzultovat se svým účetním nebo daňovým poradcem, aby jste měli aktuální a přesné informace specifické pro vaši situaci.

Upozornit
Upozornit na
guest

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Rádi bychom znali vaše názory, prosím, komentujtex